Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sběr a sušení bylin.

Sbíráme bylinky v čistém prostředí bez prachu silnic a měst. V období týden před úplňkem mají rostlinky největší sílu. Mnoho rostlin v tuto dobu přechází do období započetí nové přetvorby do květů, semen, plodů. Po úplňku sbírám jen květy na oleje.

Co s sebou na sbírání: vysoké, ale lehké boty - šlápla jsem již na zmyjového hada a to teda bylo- měsíc oteklou a modrou nohu. Tak aby každý myslel i na tohle. Papírové sáčky z Lídlu a dobré nůžky. Tašku či batůžek na záda.

Každou bylinku - druh dáme do jiného sáčku.

Po příchodu domů máme nachystané lísky- papírové krabice a do nich na dno dáme papíry, ne noviny. Opět je stříháme na malé kousky a dáme volně do krabiček. Ty zapasujeme na sebe a takto nám sušení nezabere místo. Sušíme ve větrané místnosti. Jsou již suché? Otáčíme je občas? Kontrolujeme?   Jakmile jsou suché, dáme do popsaných papírových sáčků, tašek.

Směsky bylin děláme až koncem léta, kdy dáme dohromady bylinky nejlépe dle receptáře, nějaké napíši. Jednotlivé usušené rostlinky uložíme do sáčků s popiskem nebo také do sklenic, nenecháváme je na světle. Na světle bylinky ztrácejí účinné látky.

Chcete je použít na léčbu? Tak mimo nachlazení nedoporučuji, nevěřím na nemoci, jen na nedorozumění mezi lidmi a poškození s minulosti života a na tohle bylinky také zaberou, ale nevyřešíte-li danou situaci, znovu nemoc přijde. Co na to je?

Kdo Vám pomůže v dnešní době něco vyřešit? Nikdo. Dříve se semknula rodina a povídalo se až se vše propovídalo, problém nebyl a ani takové nemoci jako jsou dnes.

Také řeším sama, neboli nenacházím nikde kolem sebe a u lidí  moudrost a vyřešení, řeším v tichosti v přírodě. Sama a s ní. Najdete tam zákony a zákonitosti, karmu všeho. Učím takto být v přírodě i ty, co mají k tomuto blízko.